قندان نقلي پايه دار جديد

قندان نقلي پايه دار جديد

85,000تومان
فروشنده: B64B64
مدل : پایه دار
موجودی در انبار

ابعاد محصول

طول : 8
عرض : 8
ارتفاع : 13

بررسی اجمالی

نظر بدهید

لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا نظر بدهید
نفیسه تقی پور متولد 14/11/61 شهرستان کازرون فارغ التحصیل رشته معماری هستند و از 12 سالگی فعالیت هنری خود را در زمینه نقاشی آغاز نمودند. از 18 سالگی به تدریس تکنیک های هنرهای تجسمی مانند: پاستل، آبرنگ و مداد رنگ پرداختند. در سال 79 همزمان با اقامت در اصفهان با هنرهای سنتی، مینا کاری و نقاشی روی استخوان آشنا شدند. از سال 89 به صورت حرفه ای در زمینه مینا مس در شیراز شروع به فعالیت کردند و در سال 93 اولین کارگاه تولید مینا کاری خود را در شیراز دایر کردند.

مینا روی مس

مینا کاری هنری است که طرح های متفاوتی که معمولا با قلم سفید است بر روی ظروف مسی، نقره ای و طلایی نقش می شود. مینا کاری یا مینا سازی هنری است با سابقه ای در حدود پنج هزار سال که زیر مجموعه صنایع دستی جای گرفته است. امروزه این هنر بیشتر بر روی مس انجام می شود، ولی می توان بر روی طلا و نقره نیز آن را به عمل آورد.

رنگ زمینه زیر نقوش معمولا به رنگ های آبی، سبز و گاهی قرمز است که اگر به چشم هنر به داخل ظروف منقوش مینا بنگریم می تواند یادآور پهنای زیبای آبی آسمان باشد. شاید به همین خاطر است که اسم این هنر را مینا کاری نامیده اند. این هنر ترکیبی از آتش و خاک است که یا هنر نقاشی آمیخته می گردد و نقشاشی آمیخته می گردد و نقش های زیبایی را می آفریند.